Zakup ziemi pod budowę

Urządzając budowę mieszkania, pierwszym detalem podjętego w tym aspekcie działania będzie z pewnością odnalezienie odpowiedniej działki. W tym momencie powstaje dylemat, jakiej wielkości ma to być pole – ta o niedużych rozmiarach będzie z pewnością mniejszym kosztem finansowym, jednak inne zagadnienia wskazują, że posiadanie ogromnej działki pod budowę ma wiele zalet.

W szczególe nie będziemy ograniczeni wielkością obiektu mieszkalnego, który będziemy budować – wypada wziąć także pod uwagę rozbudowę domu w przyszłości. Również kwestia dobudowania obiektów gospodarczych lub garażu też będzie niemożliwa przy działce zbyt małej.
Od czasu do czasu zdarzają się nieruchomości o relatywnie ogromnej powierzchni całkowitej, jednakże o kształcie prostokąta bardzo wydłużonego, tak, że działka najzwyczajniej w świecie jest niesłychanie wąska. Jest to nieprzydatne, bowiem będzie sporo trudniej stworzyć na takiej działce dom, urządzić w ogóle po pewnym czasie taką działkę.

Nie powinna ona więc posiadać mniejszej wielkości aniżeli 20 metrów, powinniśmy bo wziąć pod uwagę przepisy, zgodnie z jakimi odległość ściany domu od granicy nieruchomości powinna wynosić nie mniej aniżeli 4 metry (jeżeli ściana ma otwory okienne lub drzwiowe).
Jak bez zbytnich kosztów zbudować dom?
Budowa własnego domu to wielka inwestycja, wskutek tego nie każdego stać na taki luksus, nawet przy założeniu, że część inwestycji wolno zrealizować po wzięciu kredytu bankowego hipotecznego. Jednak dom o pokrewnej wielkości można zbudować też względnie niższym wydatkiem, przy przeznaczeniu kilku podstawowych sposobów na niedrogie budowanie.
Na początku działka – zamiast nabywać obszar pod konstrukcję w modnej okolicy, gdzie koszty działek są niejednokrotnie zawrotne, można znaleźć działkę położoną dalej od miasta, o statusie rolniczym i wystąpić o warunki zabudowy siedliskowej. Następna oszczędność to budowa domu bez jego podpiwniczenia i bez ulokowania garażu w bryle obiektu.

Często okazuje się bo, że wykonanie podpiwniczenia może podnieść koszt samej budowy domu nawet do 30 procent. Kolejna sprawa to wykonanie znacznej większości prac budowniczych metodą tak zwaną gospodarską, dzięki temu cały koszt robocizny przy budowie może zamknąć się kwotą 30 tysięcy złotych, przy założeniu, że powierzchnia konstruowanego domu nie przekroczy 100 metrów kwadratowych powierzchni. Wykonujemy dach o prostej konstrukcji i przykrywamy go blachodachówką.

Published

Author

admin

Categories

Dom

Comments