Kominek w domku letniskowym

Budując domek letniskowy, warto zastanowić się nad umieszczeniem tam kominka. Jego montaż podniesie co prawda koszt inwestycji, ale taki wydatek powinien się szybko zwrócić.

Turyści uwielbiają obiekty noclegowe, w których są kominki i wielu odwiedzających jest nawet skłonnych wydać na pobyt więcej pieniędzy. Dlaczego jeszcze warto zainwestować w kominek w domku letniskowym?

Wyróżnić swoją ofertę

Górskie domki z kominkami to wręcz rzecz obligatoryjna. Gospodarze przyjmują bowiem gości zarówno latem, jak i w zimowym sezonie narciarskim. Kominki przydają się zwłaszcza w tym ostatnim, choć pogoda w górach bywa kapryśna, często skłaniając odwiedzających do korzystania z kominka także latem. Taki element przyda się jednak nie tylko na południu kraju, ale też na wybrzeżu czy nad jeziorami. Kominki wciąż nie są standardowym wyposażeniem obiektów noclegowych, dlatego taka oferta turystyczna wyróżnia się na tle innych, pod wieloma względami bardzo podobnych.

Stawiając na kominek, zwiększa się szanse przykucia wzroku potencjalnych klientów. Jeżeli wszystko będzie działało bez zarzutu, to zechcą oni wrócić w przyszłości. A przynajmniej polecą gospodarzy i ich domki swoim krewnym oraz znajomym. Na takich zasadach działa współczesna, bardzo konkurencyjna branża turystyczna. Nawet szeroko zakrojona kampania promocyjna może nie wystarczyć. Oczekiwania gości rosną z każdym sezonem, dlatego trzeba uatrakcyjniać swoją ofertę.

Dowiedz się więcej o kominkach na stronie szalonymax.pl – sklep internetowy m.in. z kominkami, piecami, meblami warsztatowymi

Źródło ciepła przez cały rok

W domkach letniskowych rzadko kiedy jest ogrzewanie. Co za tym idzie okres użytkowania takich obiektów też ogranicza się do kilku ciepłych miesięcy. Kominki sprawiają, że domki nadają się do zamieszkania przez większą część roku. Biorąc pod uwagę, że rośnie grupa turystów zainteresowanych pozasezonowym wypoczynkiem, zakup kominka wydaje się jeszcze sensowniejszy. Tym bardziej, że polska pogoda potrafi zaskoczyć o każdej porze roku. Nawet w środku lata temperatura i opady deszczu mogą zniechęcić gości do przyjazdu lub zachęcić do szybszego wyjazdu.

Chyba że mają dostęp do działającego ogrzewania w domku. Wtedy łatwiej zmienić ich nastawienie i przekonać do przeczekania gorszych warunków atmosferycznych. Zatem kominek poza walorami promocyjnymi i estetycznymi, spełnia też role czysto funkcjonalne. Rozsądni gospodarze dostrzegają ten fakt i nie obawiają się inwestować w taki element wyposażenia. Inna sprawa jest taka, że montaż kominka najlepiej włączyć do projektu budowy. Zwykły remont nie wystarczy, ponieważ przeróbki są zaawansowane i kosztowne.

Kominek ociepla wnętrze, często stanowi też źródło ciepła w domku. W branży turystycznej rozsądne połączenie ergonomii z wyglądem to przepis na sukces. Z domków letniskowych korzystają zarówno rodziny z dziećmi, jak i młodzi aktywni ludzie. Trudno o bardziej uniwersalną część wyposażenia wakacyjnego obiektu niż właśnie kominki. Każdy lubi ogrzać się w cieple płynącym od paleniska. A widok ognia poprawia samopoczucie i tworzy unikatową atmosferę do wypoczynku.

Published

Updated

Author

admin

Categories

Dom

Comments