Jak udekorować duże powierzchnie ścian?

Wykorzystanie pustej powierzchni ściany w salonie lub w sypialni może całkowicie odmienić wnętrze. W jaki sposób możemy ozdobić ściany? O czym powinniśmy pamiętać? Poniżej znajdziecie kilka wskazówek i inspiracji.

Dekoracje to bardzo ważny element wyposażenia mieszkania. Dzięki odpowiednim dodatkom możemy całkowicie odmieć styl danego wnętrza. Warto się nad tym zastanowić, szczególnie jeśli planujemy jakieś zmiany. Nie musimy od razu decydować się na remont i przestawianie mebli, niekiedy kilka elementów dekoracyjnych może pomóc w stworzeniu nowej stylizacji. Właściwe zagospodarowanie ścian również jest bardzo istotne. Liczy się nie tylko odpowiednio dobrana farba czy tapeta, ale również to, co znajdzie się na tej powierzchni. Obecnie istnieje wiele różnych możliwości oraz pomysłów, z których możemy skorzystać. Warto zastanowi się jak kreatywnie wykorzystać pustą przestrzeń na ścianie.

Oryginalne wykończenie ścian

W sklepach możemy znaleźć mnóstwo materiałów, dzięki którym nasze ściany nabiorą zupełnie innego wymiaru. Nie muszą one stanowić wyłącznie tła – mogą stać się główną dekoracją pomieszczenia. Coraz więcej osób decyduje się na taki ,,chwyt”. Kolory wnętrz są niezwykle istotne. Możemy dzięki nim optycznie pomniejszać lub powiększać pomieszczenia. Poza tym, dzięki odpowiednio dobranym barwą ścian, możemy stworzyć naprawdę ciekawy i oryginalny wygląd naszego pokoju. Wystarczy odrobina pomysłowości.

Sprawdź sklep meblowy Warszawa – Radius Centrum – zobacz więcej

Jeśli jesteśmy zwolennikami farb, nic nie stoi na przeszkodzie, by stworzyć z nich coś ciekawego. Nie musimy decydować się na gładkie i równomierne rozprowadzenie kolorów. Wybierając odpowiedni rodzaj farby, pędzli oraz technikę możemy ostatecznie uzyskać naprawdę ciekawy efekt. Na niektórych rodzajach farb możemy również wykonywać różnego rodzaju wzory.

Dekoracje ścian może stanowić również zastosowanie tapety. W tym przypadku wybór również jest ogromny. Materiał ten możemy umieścić tylko w niektórych częściach ściany, co dodatkowo podkreśli jej dekoracyjny charakter. W ostatnim czasie na nowo stają się popularne fototapety, które również mogą stanowić oryginalny element dekoracyjny.

Dodatki na ścianach

Ściany możemy dekorować nie tylko przez zastosowanie odpowiednich kolorów farb czy tapet. Bardzo ważne stają się również dodatki, które na nich zawiesimy. Oczywiście najprostszym rozwiązaniem są obrazy. Możemy jednak zdecydować się na coś mniej oczywistego.

Ciekawym pomysłem może okazać się lustro lub lustra umieszczone na pustej powierzchni ściany w salonie lub w sypialni nad łóżkiem. W ten sposób nie tylko zagospodarujemy przestrzeń, ale również rozświetlimy pomieszczenie oraz optycznie je powiększymy.

Innym ciekawym pomysłem może być umieszczenie dużego zegara na pustej powierzchni ściany. Powinien być dopasowany do stylu całego wnętrza. Zadbajmy również o odpowiednie i wyważone proporcje.

Fotografie to również bardzo dobre rozwiązanie. Możemy stworzyć na pustej ścianie mini galerie, tworząc kompozycję z ramek o różnych rozmiarach, kształtach oraz kolorach. Taki element dekoracyjny z pewnością przykuje wzrok.

Published

Updated

Author

admin

Categories

Dom

Comments