Czy warto zainteresować się pożyczkami pod zastaw nieruchomości?

Sytuacja finansowa to wrażliwy temat, który raczej pomijamy. Każdy ma pewne źródło dochodu oraz zobowiązania. W naszym życiu pojawiają się inwestycje, dodatkowo wpływające na posiadany kapitał. Różne wypadki losowe oraz okoliczne problemy, rzutują na naszej płynności. Niekiedy kłopoty piętrzą się i prowadzą do zaciągnięcia dodatkowego zobowiązania.

Pożyczki i kredyty także należą do kwestii nielubianych. Mowa przecież o sytuacji, w której oddajemy więcej, aniżeli pożyczamy. Nikt chyba nie sądzi, że takie źródło finansowania na dłuższą metę jest korzystne. Problem stanowią także kwestie prawne. Banki są bardzo wymagającymi instytucjami i nie pożyczają gotówki bez zabezpieczenia.

W takich chwilach wyjściem z sytuacji jest pomoc bliskich. Jeżeli jednak nie możemy na nią liczyć, uciekamy się do bardziej radykalnych środków. Większe kwoty, które wymagają zabezpieczenia, gwarantujemy za pomocą nieruchomości. Czy pożyczki pod zastaw są alternatywą, czy tylko pogłębieniem problemu?

„Nieczyste” praktyki pożyczkodawców

Firmy pożyczkowe na rynku dzielą się podobnie jak ludzie, na złe oraz dobre. Każdego interesuje zysk, ale niektóre podmioty potrafią skutecznie mieszać w umowach. Pożyczka pod zastaw nieruchomości będzie w takim wypadku skrajnie nieopłacalna. Trzeba przyznać, że wachlarz zagrań ze strony pożyczkodawcy jest ogromny. Bez odpowiedniego wsparcia merytorycznego, doprowadzi on do zguby potrzebującego.

W umowie mogą się znaleźć na przykład niekorzystne zapisy na temat naszej własności. Ukryte będzie także rzeczywiste oprocentowanie. Horrendalne kwoty oddać ciężko, ale przy rosnącym w zatrważającym tempie oprocentowaniu będzie to jeszcze trudniejsze. Nieczyste praktyki tyczą się również konkretnych paragrafów oraz zwyczajnego zaniżania wartości. Firmy wietrzą swoją szansę na przejęcie nieruchomości ze względu na sytuację kryzysową klienta.

Z reguły radzi się omijanie tego typu świadczeń, ale niekiedy sytuacja wymusza w nas podjęcie radykalnych środków. Warto jednak mieć na uwadze swoje dobro oraz odpowiednio przygotować się do ,,batalii z pożyczkodawcą”.

Szukajmy alternatywy

Pożyczka pod zastaw nieruchomości rzadko będzie rozwiązaniem korzystnym dla nas. Nawet po długim studiowaniu umowy, nie znajdziemy wszystkich „haczyków” skrzętnie ujętych w papierowym dokumencie. Niekiedy firmy idą o krok dalej i sama umowa jest tak naprawdę aktem sprzedaży. Owszem, można odkupić nieruchomość, ale po wyższej cenie. Strata jest zatem czymś oczywistym.

Pożyczki pod zastaw nieruchomości znajdziemy na polskim rynku łatwo. Zazwyczaj udzielają ich firmy o niskiej reputacji albo dopiero wchodzące na nasz rynek. Pamiętajmy, że taki krok trzeba uznać za ostateczność. Gdy pilnie potrzebujemy gotówki, rozważmy sprzedaż nieruchomości i kupno w zamian mniejszej (w sytuacjach krytycznych wynajem). Warto także zastanowić się nad zasadnością posiadanego samochodu oraz dóbr luksusowych w mieszkaniu. Na pewno istnieje wiele dróg do wyjścia z kryzysu, które wiążą się z mniejszym ryzykiem inwestycyjnym.

https://www.konsorcjumfinansowe.pl/Jeżeli szukasz pożyczki pod zastaw nieruchomości, wejdź na stronę Konsorcjum Finansowego, gdzie znajdziesz więcej informacji o procedurze udzielenia pożyczki.